Skip Navigation LinksAna Sayfa > Eğlence Yerleri Bilgi Sistemi

Eğlence Yerleri Bilgi Sistemi


Ülkemiz genelinde eğlence hizmeti veren tüm işletmelerin bir yazılım sistemi dahilinde izlenebilirliğini ve gürültü kapsamında ilgili mevzuat çerçevesinde işleyişlerinin sağlanması amacıyla oluşturulmuş bir sistemdir. Söz konusu sisteme giriş için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.


Bakanlık Personeli Giriş Bölümü


İşletme Yetkilerileri Giriş Bölümü

Eğlence yerleri bilgi sistemine yapılacak kayıt işlemleri hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız....


Uyarılar


  • Bakanlığımızca ülkemizde hizmet veren tüm eğlence yerlerinin bir yazılım sistemi dahilinde izlenebilirliğini sağlamak amacıyla oluşturulan "Eğlence Yerleri Bilgi Sistemi"ne yapılan kayıtlar 2 aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle bir önkayıt işlemi gerçekleştirilmekte olup bu aşamada yapılan başvuru Bakanlıkça incelenerek uygun görülmesi dahilinde ilgili kullanıcıları işletmelerine ait detay bilgileri girmeleri için 2 nci kayıt işleminin yapılması amacıyla taraflarına kullanıcı adı ve şifre gönderilmektedir. Bahsi geçen 2 nci kayıt işleminin birçok işletmeci tarafından yapılmadığı tespit edilmiştir.Sisteme yapılan kayıtlara ilişkin açıklayıcı dokümanı buradan indirerek inceleyebilirsiniz. Bu kapsamda ilgililerin gereken özeni göstermeleri sistemin işlevselliğini daha etkin kılacaktır.

  • Sistem genelinde ön kayıt yapıldıktan sonra işletme yetkililerinin sundukları e-posta adreslerine iletilen kullanıcı ad ve şifre ile ilgili işletme hakkındaki detay bilgilerin girilmesi sırasında 'Canlı Müzik' bölümünde yer alan ölçüm sonuçları, canlı müzik izninin düzenlenmesini sağlayacak nihai 'Çevresel Gürültü Seviyesi Değerlendime Raporu'nda yer alan ölçüm sonuçlarıdır. Bu şekilde ölçüm sonuçlarının mevcut olmaması durumunda ilgili bölüm daha sonradan işletmeye ait  verilerin güncellenmesi suretiyle girilecektir.